Video marketing w czasach zarazy

video-marketing-pandemia-koronawirus

W związku z pandemią koronawirusa niezbędna jest zmiana w sposobie działań marketingowych. Video marketing bardziej, niż kiedykolwiek, sprawdza się jako skuteczna forma komunikacji.

Video marketing w czasach zarazy

Prawie wszystko można sprzedać za pośrednictwem internetu. Taka droga dotarcia do klienta może zwiększyć zyski, lub chociaż zminimalizować straty, jakie poniesie przedsiębiorstwo w najbliższych miesiącach. Zarówno my, jak i nasi klienci “utknęliśmy” w sieci i wszyscy spędzamy w niej nawet więcej czasu niż dotychczas. To świetna okazja, żeby wykorzystać video marketing w komunikacji z klientem. 

W pierwszych tygodniach pandemii COVID-19 dosłownie “wszystko stanęło”. Klienci odłożyli swoje plany zakupowe na bliżej nieokreślone “kiedyś”. Ale “kiedyś” musi w końcu nadejść. Działania marketingowe podejmowane przez firmy teraz, przełożą się na ich pozycję (czy przetrwanie!) na rynku po pandemii.

Z badania ankietowego “Koronawirus a digital marketing” przeprowadzonego przez agencję Social Media Now w kwietniu 2020 wynika, że aż 71 procent ankietowanych uważa, iż reklama tradycyjna przeniesie się do social mediów i internetu. Prawie wszyscy uważają, że media społecznościowe są obecnie kluczowe.

Promocja w mediach społecznościowych i internecie

Promocja i sprzedaż usług online ma zdecydowaną przewagę nad metodami tradycyjnymi. Na przestrzeni ostatnich lat sami się o tym doskonale przekonaliśmy, prowadząc zarówno kampanie naszej firmy, jak i promocję projektów, które realizowaliśmy (zobacz kampanię “Małe kroki, wielkie zmiany” realizowaną przez nas w latach 2018-2019 dla Miasta Wrocławia).

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku związane z aktualną sytuacją, zdecydowaliśmy się poszerzyć działalność w Vireo Media o dodatkowe usługi. Poniżej znajdziecie pomysły na działania w social mediach i internecie w czasie pandemii koronowirusa, w których możemy Wam pomóc:

  • Wsparcie realizacji kursów online i webinarów – realizujemy nagrania wideo oraz montaż z powierzonych materiałów, przygotowujemy elementy graficzne, animowane intro i outro. 
  • Wprowadziliśmy usługę konsultingu online dla swoich aktualnych i przyszłych klientów, którzy zdecydują się nagrywać sami – podpowiemy, jaki dobrać sprzęt, kadr i ustawienia oraz jak zaplanować treści i nagrania, aby osiągnąć zaplanowany cel. 
  • Wsparcie promocji w social mediach – do tej pory nasza oferta obejmowała filmy reklamowe na social media – YouTube, Facebook, LinkedIn, czy Instagram. Stworzenie atrakcyjnych i wartościowych materiałów to zaledwie część sukcesu, dlatego poszerzamy swoje działania o kompleksową realizację kampanii reklamowych w social media.
  • Streaming wydarzeń. Praktycznie wszystkie wydarzenia zostały odwołane, ale wiele z nich z sukcesem zostało przeniesionych do sieci. Realizujemy streaming online, dzięki czemu twój event może odnieść sukces nawet bez uczestników “w realu”.
  • Animacje reklamowe i doodle video to idealny przykład form video, które można realizować bez wychodzenia z domu czy biura. Oferujemy prezentacje produktów i usług w atrakcyjnej, animowanej formie. 
  • Zdjęcia produktowe. “Klient uwierzy, jak zobaczy”, dlatego przedstawienie produktów w sieci jest niezwykle ważne. Realizujemy sesje produktowe u nas (głównie małych produktów, które łatwo i bezpiecznie można przewieźć czy przesłać) oraz sesje produktowe w siedzibie Twojej firmy.
  • I oczywiście – niezmiennie… realizacja nagrań video! Realizujemy nagrania video w bezpiecznych warunkach – klasyczne produkcje filmowe, jak i zdjęcia lotnicze (chyba nikogo nie musimy przekonywać, że ujęcia z drona – zapewniają odpowiedni dystans społeczny) 😉

Zastanawiasz się, jak działać przy mniejszym budżecie reklamowym?

Oferujemy montaż powierzonych materiałów

Trzymajmy się i nie traćmy pogody ducha!

Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią dowiemy się, jak możemy wesprzeć Wasze działania
Tel: 531 302 221
Email: kontakt@vireomedia.pl