Najlepsze animacje krótkometrażowe 2019 roku – nasz ranking

najlepsze animacje reklamowe - ranking

Tegoroczna gala rozdania Oscarów coraz bliżej. Ogłoszenie nominacji zaczyna się już dziś o 14:20 polskiego czasu.

Ogłoszenie nominacji do Oscarów możecie oglądać online na żywo tutaj:

Najlepsze animacje krótkometrażowe 2019 roku – nasz ranking

Tuż przed tym wydarzeniem postanowiliśmy przygotować dla Was nasz własny ranking 5 najlepszych animacji krótkometrażowych 2019 roku, które naszym zdaniem mają szansę na zdobycie nagrody.

Miejsce 5. „Pépé le Morse”

Historia sześcioosobowej rodziny, która zmaga się z utratą bliskiej osoby. Możemy zobaczyć tutaj wachlarz emocji. Dostrzec w jak odmienny sposób reagują ludzie na trudne sytuacja życiowe, oraz jak ważna jest rodzina.

Miejsce 4. „Age of Sail”

Poruszająca historia starszego żeglarza, który wyrusza na samotną podróż po oceanie. Na swojej drodze napotyka młoda dziewczyna, która wypadła za burtę statku. Poruszająca historia o tym jak przypadkowe spotkana osoba może odwrócić ludzki los.

Miejsce 3. „Lost & Found”

Opowieść o miłości i poświęceniu. Bohaterami są dwa pluszowe zwierzątka. Animacja pokazuje jak silne są uczucia i jak wiele jesteśmy w stanie dla nich poświęcić.

Miejsce 2. „One Small Step”

Emocjonująca opowieść o walce o marzenia, dążenia do celu i wsparciu bliskich. Bohaterami historii jest ojcie (szewc) i jego córka, która od najmłodszych lat marzy o byciu astronautą.

Miejsce 1 „Bao”

Historia pewnej chińskiej rodziny, a właściwie głównie kobiety, która staje się pewnego dnia matką… pierożka. Poprzez zabawną metaforę pokazany jest proces wychowania i dojrzewania. Wzruszająca historia o matczynej miłości, dorastaniu i tym, jak ważna jest rodzina.