Profesjonalne zdjęcia biznesowe pracowników firmy – mobilne studio

profesionalne zdjęcia biznesowe

Coraz częściej zdarza się, że firmy lub organizacje chcą zorganizować profesjonalne zdjęcia biznesowe w swojej siedzibie czy podczas wyjazdu szkoleniowego, kiedy wszyscy pracownicy są w jednym miejscu. Jest to znaczne ułatwienie ze względów czasowych i organizacyjnych i nie wymaga od pracowników wyprawy do studia fotograficznego na drugi koniec miasta. W takich sytuacjach idealnym wyjściem jest mobilne studio fotograficzne, które jest wyposażone w cały setup światła, aparaty, obiektywy i tła. W takiej sytuacji profesjonalną sesję zdjęciową można wykonać w dowolnym miejscu!

Zdjęcia biznesowe dla Akademii Białego Kruka

Tego typu sesję zdjęciową zorganizowaliśmy dla Akademii Białego Kruka. Jej pracownicy na co dzień pracują na terenie całej Polski, tym razem jednak spotkali się wszyscy razem w związku z firmowym szkoleniem. Dzięki temu, że posiadamy mobilne studio fotograficzne, bez żadnych problemów dojechaliśmy do nich i na miejscu zrealizowaliśmy dla nich sesję fotograficzną, która w innym miejscu i czasie byłaby niemożliwa.

Poznaj nasze portfolio fotograficzne.

Sesja fotograficzna – mobilne studio

Co jest potrzebne do realizacji sesji fotograficznej przy zastosowaniu mobilnego studia? Wolna powierzchnia 4x4m – całą resztą nie musicie się martwić, my się tym zajmiemy! Tego typu sesja zdjęciowa jest również atrakcją dla pracowników, szczególnie kiedy odbywa się na wyjeździe integracyjnym lub szkoleniu, gdzie panuje przyjazna atmosfera, a pracownicy są rozluźnieni i uśmiechnięci.

Wtedy oprócz indywidualnych zdjęć biznesowych, można wykonać zdjęcia całego zespołu. Oszczędzamy w ten sposób mnóstwo czasu pracowników!

Fotografia biznesowa – co jest istotne podczas sesji?

  • profesjonalna fotografia biznesowa przede wszystkim nie jest sztampowa
  • istotne jest, aby zdjęcia biznesowe odzwierciedlały charakter osoby oraz całej firmy
  • fotografia korporacyjna znacząco różni się od zdjęć do CV
  • zdjęcia pracowników powinny być wykonywane na tym samym tle oraz w podobnej stylistyce, by osiągnąć spójny i profesjonalny efekt

Fotografia biznesowa nie ogranicza się do wykonania portretów członków Twojego zespołu. Ważne, by zdjęcia były spójne, a zarazem odzwierciedlały profesjonalizm, kompetencje i indywidualne predyspozycje fotografowanych pracowników.

Niezwykle ważne jest, aby efekt pracy podczas sesji zdjęciowej był wiarygodny. Osoba patrząca na zdjęcie powinna poczuć, że czegoś dowiedziała się o pracownikach prezentowanych na zdjęciach. Prawdziwość tego rodzaju zdjęć wymaga od fotografa wcześniejszego poznania firmy – poznania jej kultury organizacyjnej i komunikacyjnej.

Podczas przygotowywania się do sesji biznesowej organizujemy krótkie spotkanie lub umawiamy się na rozmowę telefoniczną i pytany o kilka istotnych kwestii:

  • jaka kultura organizacyjna pasuje w firmie – stonowana, czy bardziej na „luzie’?
  • jak firma chce być postrzegana na zewnątrz, w jaki sposób komunikuje o swoich działaniach i zespole?
  • w jakich kanałach będą wykorzystywane zdjęcia biznesowe, czy wcześniej firma brała już udział w tego typu przedsięwzięciach?

Oczywiście przed zadaniem tych pytań wiemy już, czym zajmuje się dana firma i kto jest (jakie persony) są jej klientami. Dlaczego to robimy? Ponieważ są to kluczowe kwestie podczas planowania ogólnej wizji sesji biznesowej w firmie. dzięki odpowiedziom na te pytania wspólnie jesteśmy w stanie zaplanować odpowiednią koncepcję – wiemy, czy zdjęcia korporacyjne powinny być eleganckie (klasyczne, oficjalne) czy też na luzie, z przymrużeniem oka.

Profesjonalny makijaż do sesji? To nie problem

Zdarzają się sytuację w których klient życzy sobie, aby osoby, które będą fotografowane, zostały do zdjęć profesjonalnie ucharakteryzowane. Nie ma w tym dla nas najmniejszego problemu – współpracujemy od wielu lat ze specjalistami z tej branży. Obecność wizażysty lub fryzjera dodaje często uroku i pewności siebie naszym modelom! Warto się nad tym zastanowić, bo nawet jeżeli nie są dokonywane prawdziwe metamorfozy to z pewnością, nawet drobne zmiany sprawią, że pracownicy poczują się wyjątkowo. A przecież wiemy, że emocje niesamowicie widać na zdjęciach.

Podsumowanie

Podczas sesji fotograficznej panowała świetna atmosfera, było bardzo wesoło. Finalnie zarówno klienci jak i my byliśmy bardzo zadowoleni. Efekty pracy można zobaczyć tutaj.

Serdecznie dziękujemy całemu Zespołowi Akademii Białego Kruka za wspaniałą atmosferę na planie zdjęciowym. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze drogi się połączą i będziemy mieli okazję ze sobą współpracować!

Poznaj dobre rady na dobre zdjęcia wizerunkowe w Twojej firmie!