Jak nagrać własny kurs wideo?

Nagrania kursów wideo dla expertów

Jak przygotować się do zrobienia własnego kursu wideo?

Przygotowanie się do stworzenia kursu wideo wymaga odpowiedniego planowania oraz przygotowania treści. Pamiętaj, że na każdym etapie realizacji możesz liczyć na nasze wsparcie. Dla ułatwienia procesu decyzyjnego o stworzeniu kursu online, poniżej przedstawiamy kilka ważnych kroków, które należy podjąć:

  • Określ cel i tematu kursu wideo. Zdefiniuj jasno cel swojego kursu i tematy, które chcesz poruszyć. Określ, jaką wartość i wiedzę chcesz przekazać uczestnikom.
  • Określ grupę docelową. Zidentyfikuj, do kogo kierujesz kurs wideo, określ czego potrzebują potencjalni odbiorcy kursu oraz jaką wiedzą na dany temat dysponują (dzięki temu ustalisz poziom kursu np. podstawowy lub zaawansowany).
  • Przygotuj program kursu. Wyszczególnij kluczowe zagadnienia do omówienia, przykłady czy ćwiczenia. Postaraj się zaplanować ilość treści do przekazania w konkretnym punkcie (dzięki temu ustalisz czas trwania poszczególnych modułów wideoszkolenia). 
  • Zbierz treści i materiały. Przygotuj treści, którymi chcesz podzielić się w kursie. Opracuj notatki, pomyśl nad kwestią wizualną kursu.
  • Zorganizuj warunki techniczne. Jeśli potrafisz już sam nagrywać – to świetnie! Wtedy zachęcamy do pobrania bezpłatnego ebooka „10 prostych porad jak dobrze wypaść przed kamerą”. Jeśli potrzebujesz kompleksowego wsparcia w stworzeniu kursu wideo – skontaktuj się z nami. A jeśli chcesz nauczyć się nagrywać kursy wideo – wtedy warto wziąć udział w szkoleniach z tworzenia wideo.
  • Zaplanowanie nagrań. Tutaj wiele zależy od tego, w jaki sposób będziesz nagrywać kurs (samodzielnie czy przy wsparciu agencji wideo). Jeśli zdecydujesz się na wsparcie ekipy filmowej – wtedy ona zaproponuje odpowiedni format nagrań kursu online i przedstawi różne warianty wycen realizacji nagrań, zajmie się stworzeniem czytelnego i przejrzystego scenariusza nagrań. 
  • Nagrania kursu online. Realizacja nagrań odbywa się w wybranym miejscu – w zależności od Twoich potrzeb i charakteru kursu może być to studio filmowe, sala szkoleniowa lub Twoje biuro.  Nagrania treści e-learningowych możesz zrealizować na tle, który będzie spójny z brandingiem i wizerunkiem Twojej marki, może być to określone tło fotograficzne, zaaranżowane studio filmowe lub greenscreen (w miejsce którego możemy wkleić dowolne tło, od jednolitych kolorów po efekty specjalne),
  • Montaż i edycja wideo oraz dodanie elementów graficznych. Po zakończonych nagraniach przychodzi czas na montaż materiałów filmowych. Poza podstawowym montażem – warto zawrzeć w kursie animacje, efekty specjalne, animowane intro i outro do filmów. 
  • Muzyka w kursie wideo. Jeśli chcesz umieścić efekty dźwiękowe w wybranych fragmentach kursu – możesz skorzystać z darmowych lub płatnych baz muzyki. 
  • Oddanie gotowego kursu i poprawki. Po montażu materiałów przychodzi czas na poprawki i feedback. 
Jak nagrać kurs wideo w Vireo Media lub samemu?

Potrzebujesz wsparcia w nagraniu kursu wideo?

Przygotowanie własnego kursu wideo może być wymagające, w szczególności wtedy, kiedy nie specjalizujesz się w tworzeniu treści e-learningowych.  Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i chcesz zlecić zrobienie materiałów wideo – skontaktuj się z ekpą filmową Vireo Media.

W Vireo Media tworzymy kompletne kursy wideo oraz treści wideo na potrzeby elearningu. Tworzymy kursy wideo dla trenerów, ekspertów danych dziedzin, którzy chcą stworzyć własny produkt szkoleniowy oraz firm specjalizujących się w sprzedaży kursów online. Nasz zespół stworzył ponad 700 filmów i animacji e-learningowych (w tym do rządowego projektu e-podręczników), a także kompletne kursy wideo, webinary, filmy szkoleniowe i instruktażowe.