Doodle video, czyli rysowanie na ekranie

Doodle Video - whiteboard animation

Internet codziennie zasypuje użytkowników wieloma treściami. Bardzo trudno jest więc przykuć i utrzymać uwagę odbiorcy. Istnieje jednak sposób, aby skutecznie go zaciekawić naszym materiałem. Jest to doodle video, zwane też: whiteboard animated.

Doodle video – co to jest?

Zastanawiasz się, co to jest doodle video? To materiał filmowy pozwalający widzom śledzić proces powstawania ilustracji na białej powierzchni. Pokazana na nim rysująca ręka – tworzy daną scenę w przyspieszonym tempie. Kiedy obrazek jest gotowy, ręka zaczyna rysować następny. Ilustracje te tworzą spójny przekaz skierowany do widza.

Ten rodzaj filmów może być wykorzystywany jako materiał objaśniający zasady funkcjonowania firmy, bądź ukazujący jej misję. Można też przedstawić krok po kroku działanie danego produktu lub sposób jego użycia. Filmy typu doodle powstają również w ramach projektów społecznych. Przykładem tego może być wyświetlana we wrocławskiej komunikacji miejskiej seria filmów „Pomaganie jest fajne”, którą mieliśmy przyjemność stworzyć na zlecenie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Dlaczego doodle video jest tak skuteczne i popularne?

Informacje zwizualizowane przetwarzane są przez nas 60 tysięcy razy szybciej niż pisane i aż o 15% lepiej przyswajane. Korzystając z tej wiedzy mamy szansę nie tylko przyciągnąć uwagę widza samym filmem, ale nawet sprawić, że lepiej zrozumie i zapamięta serwowane przez nas informacje. Na czym jeszcze polega magia filmów doodle? Ilustracje rysowane są na bieżąco. Widz zaciekawiony efektem końcowym ogląda materiał często do końca, a przecież na tym nam zależy. Oglądający z chęcią obejrzy i przyswoi to, co dla niego przygotowałeś, a materiał, który stworzyłeś na pewno się nie zmarnuje. Takie filmy po prostu są przyjemne dla odbiorcy i wciągające poprzez samą swoją formę.

Doodle video stwarza nam więc idealne warunki do promocji produktów czy usług. Jest to doskonałe rozwiązanie, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Widz chętnie ogląda video, a my zyskujemy nowego, cennego odbiorcę. Jest to skuteczna promocja dosłownie „na wyciągnięcie ręki”:

  • przekształć swoich potencjalnych klientów  – w realnych klientów
  • wyjaśnij, jak działa Twój produkt lub usługa w kilka sekund
  • zaangażuj swoich widzów dzięki doodle video
  • zacznij zwiększać i zwiększać sprzedaż online i offline
  • uprość skomplikowane procedury szybko i łatwo dzięki whiteboard animation

Chcesz zrealizować doodle video? Obejrzyj nasze portfolio filmowe i skontaktuj się z nami.