Animacja reklamowa i film instruktażowy – W mieście “grasuje” Vozilla

Kilka dni temu pojawiła się na ulicach Wrocławia Vozilla – pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych. Przygotowana przez nas animacja reklamowa i film instruktażowy przedstawia w jasny sposób funkcjonowanie aut i wypożyczeń.

Vozilla oferuje nowy sposób do poruszania się po mieście dla osób, które nie chcą rezygnować z samochodów, ale cenią sobie ekonomiczną jazdę i chcą dbać o środowisko.

Flota 200 samochodów elektrycznych wypożyczanych na minuty jest obsługiwana przez prostą aplikację mobilną zastępującą kluczyk do samochodu. Płacimy wyłącznie za czas użytkowania wypożyczonego auta elektrycznego, dzięki temu przyczyniamy się do odkorkowania miasta.

Vozilla – pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych / foto: Vireo Media

Stała współpraca – zysk dla obu stron

Promocją wejścia na rynek Vozilli zajęła się Agencja Wills Integrated. Współpracujemy z nimi już od dłuższego czasu przy projektach video dla różnych klientów. Dzięki sprawnej komunikacji oraz wzajemnemu zaufaniu i zrozumieniu potrzeb byliśmy w stanie w bardzo szybkim czasie wyprodukować animację promocyjną oraz film instruktażowy.

Dla nas, jako firmy zajmującej się produkcją filmową, to łatwiejsze przygotowywanie precyzyjnej wyceny (np. w oparciu o wcześniejsze projekty) czy szybsza praca nad projektem (znajomość organizacji pracy w agencji). Przede wszystkim jednak jest to ogromne ułatwienie w przypadku realizacji bardziej skomplikowanych projektów, gdzie praca agencji marketingowej i ekipy filmowej musi być świetnie skoordynowana.

Zysk dla agencji reklamowej to możliwość negocjacji lepszych stawek oraz szybkiej realizacji projektu nawet przy dużym obłożeniu firmy produkcyjnej innymi zleceniami. Jest to też znacznie większy “spokój ducha” zespołu marketingowego, który na podstawie wcześniejszych wspólnych realizacji wie, że zlecenie będzie wykonane solidnie i terminowo.

Vireo Media – zdjęcie z planu nagraniowego filmu instruktażowego dla Vozilli / foto: Vireo Media

Film i animacja reklamowa – Vozilla

Na potrzeby kampanii promującej wejście Vozilli na rynek wraz z Agencją WIlls Integrated przygotowaliśmy film instruktażowy na temat obsługi samochodu oraz animację reklamową pokazującą zalety car sharingu.

Samochody elektryczne dopiero wchodzą na polski rynek. Istnieje kilka różnic w ich użytkowaniu w stosunku do znanych wszystkim aut spalinowych. Aby ułatwić użytkownikom Vozilli obsługę pojazdu, na podstawie scenariusza przygotowanego przez Agencję zgodnie z wytycznymi ich klienta, przygotowaliśmy film instruktażowy. Gdy odbywały się zdjęcia do filmu, aplikacja mobilna była jeszcze na etapie przygotowania, więc to, co dzieje się na ekranie telefonu dodaliśmy dopiero na etapie postprodukcji.

Film instruktażowy dla Vozilli stworzony na zlecenie agencji Wills Integrated. Realizacja: Vireo Media

Animacja reklamowa to świetna forma prezentacji firmy czy usługi. Jeśli scenariusz jest dobrze napisany a styl grafik precyzyjnie ustalony, to jej produkcja idzie szybko i sprawnie. W przypadku animacji dla Vozilli scenariusz i grafiki zostały przygotowane przez Agencję, my natomiast zajęliśmy się “ożywieniem” całości, czyli samą animacją.

Animacja reklamowa dla Vozilli przygotowana na zlecenie agencji Wills Integrated. Realizacja: Vireo Media

W trakcie realizacji nagrań video byliśmy odpowiedzialni także za zdjęcia promujące Vozillę. Fotoreportaż został wykorzystany jako materiały prasowe oraz content do social mediów. Powstały niewielkim kosztem, niejako przy okazji nagrań video, a stały się świetnym materiałem dla agencji wykorzystywanym w social mediach i prasie.

Fotoreportaż na potrzeby materiałów prasowych Vozilli, realizacja na zlecenie Wills Integrated / foto: Vireo Media

Z Vozillą w miasto

Vozilla funkcjonuje dopiero od kilku dni, ale już cieszy się sporą popularnością. Jest nam bardzo miło, że mieliśmy swój udział w tym projekcie. Wrocławianie ruszyli z Vozillą w miasto, a Was drodzy czytelnicy zachęcamy do ruszenia z Vireo w videomarketingową podróż.

Fotoreportaż na potrzeby materiałów prasowych Vozilli, realizacja na zlecenie Wills Integrated / foto: Vireo Media